Karlovarsky Kraj:

Ohlášení kandidatury do Evropského Parlamentu ve volbách v roce 2019

Politické hnutí NE-VOLIM.CZ se rozhodlo kandidovat v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, které budou probíhat 24. a 25. května 2019. Samotné hnutí těmto volbám přikládá významnou váhu hned z několika hledisek.


"To prvotní hledisko je myslím jasné, v rámci voleb, které jsou celoplošné, se utkat a zjistit reálnou politickou sílu hnutí v rámci celé České republiky", vysvětluje předseda hnutí Jan Vondrouš a dodává: "vznikli jsme poměrně nedávno, ani ne před rokem. To ale neznamená, že se nepokusíme uspět. Máme především silné pozice v mladší generaci, která je zaměřená spíše do leva a které chybí souznivé politické uskupení. To se odráží i v sestavování kandidátky, kdy na čelních místech se objevují studenti hned několika Univerzit České republiky.!"


Lídrem kandidátky byl zvolen Josef Zahradník, 33 let, dopravní specialista na kolejová vozidla a člen odborové organizace, jehož prioritou je především sociální politika. "Je potřeba narovnávat sociální rozdíly, které stále v Evropě existují, a to nejen napříč jednotlivými státy v rámci EU, ale i v rámci těchto států. Tento problém prostě není vyřešen a Evropa si zadělává na další závažný problém jenom díky tomu, že neumí řešit věci. Teď řešíme migraci místo toho, abychom vyřešili to, co jsme nesplnili občanům Evropské unie v rámci předešlých voleb."

Vedle sociální politiky má hnutí NE-VOLIM.CZ i jiné programové priority, jako je například propagace a větší prohloubení spolupráce států EU na programu ERASMUS (zahraniční studium vysokoškoláků a jejich výměna). "Chceme rozšířit program ERASMUS na mladé lidi všeobecně - nejen na vysokoškoláky. Zkrátka aby všichni mladí mohli získat možnost poznávat fungování Evropské unie, fungování jednotlivých států a jejich historii", sděluje Petr Žampach, další z kandidátů za politické hnutí NE-VOLIM.CZ


Dalším stěžejním programovým bodem je sjednocení omezení jízd kamionů v rámci Evropy. "Tento bod není jednoduchý, ale díky nepovedenému prosazení omezení jízd kamionů u nás v době Strany zelených, kdy se tato strana podílela na vládě, chceme tento bod přenést na půdu Evropského parlamentu" sděluje předseda hnutí Jan Vondrouš. "Jde o to harmonizovat kamionovou dopravu v rámci Evropy tak, aby došlo k co největšímu využití železniční dopravy a převedení kamionů na tento druh dopravy a zároveň ji harmonizovat, aby mohla každá developerská firma spolehlivě plánovat hladké průjezdy kamionů bez jejich čekání na nejrůznějších parkovištích po Evropě. Evropa nesmí být parkovištěm kamionů nadnárodních společností!"