Debata Politického spektra s naším kandidátem

23.05.2019

Před volbami do Evropského parlamentu, které se uskuteční 24. a 25. května, přináší ČT24 čtyři zvláštní vydání pořadu Politické spektrum. V něm diskutují zástupci kandidujících hnutí a stran, které nejsou zastoupeny v českém zákonodárném sboru.

V druhém díle předvolebního Politického spektra diskutovali Adam Benjamin Bartoš z ROZUMNÍ a Národní demokracie - STOP MIGRACI - NECHCEME EURO (RozumND), Petr Cibulka z Volte Pravý Blok www.cibulka.net (PB), Petr Žampach z NE-VOLIM.CZ (NE-VOLIM), Radek Kňava z Pro Česko (PČ), Ivan Holoubek z Vědci pro Českou republiku (Vědci), Michal Klusáček z PATRIOTI PRO NEUTRALITU (Patrioti), Petr Kováč z JSI PRO? Jistota Solidarita Investice pro budoucnost (JSIPRO) a Tomáš Kotora z PRO Zdraví a Sport (PROSaZ).

Debata se dále věnovala třem hlavním tématům. Prvním byly priority kandidátů, druhým téma dvojí kvality potravin a třetím bezpečnost Česka a EU.

Petr Žampach (NE-VOLIM) řekl, že se nebojí poprat za Českou republiku. Za důležité téma považuje kvalitu potravin. Osobně by se chtěl věnovat vnitřnímu fungování Evropského parlamentu a jeho výborů a také by chtěl navýšit prostředky na program studijních výměn Erasmus.

V tématu dvojí kvality potravin by byl rád, kdyby členské státy byly odpovědné za to, jaké potraviny se z nich do Česka vyvážejí.

V oblasti ochrany vnější hranice by preferoval zrušení Frontexu a posílení spolupráce v rámci NATO.

Přehrajte si celou debatu