Aktuálně
Aktuální dění, týkající se hnutí NE-VOLIM.CZ

Nemocnice v Litoměřicích a referendum?

Přijďte prosím hlasovat v rámci města Litoměřice o budoucnosti nemocnice, hlasujte křížkem ANO

Pokud jste obyvatel města Litoměřice a není vám jedno, kdo bude do budoucna vlastnit místní nemocnici, přijďte prosím 8. listopadu 2019 od 10:00 do 20:00 podpořit v rámci referenda křížkem u ANO, že souhlasíte, aby nemocnice zůstala v majetku města, kraje nebo státu, ale hlavně aby se nedostala do područí soukromého majitele. Se zdravím se totiž kšeftovat nemůže!


Nejnovější články na našich webových stránkách

 

Před volbami do Evropského parlamentu, které se uskuteční 24. a 25. května, přináší ČT24 čtyři zvláštní vydání pořadu Politické spektrum. V něm diskutují zástupci kandidujících hnutí a stran, které nejsou zastoupeny v českém zákonodárném sboru.

Koho volit v rámci obvodu 29 - Litoměřicko

Aneb, kdo zachrání nemocnici?

Na konci jara vyšel článek o tom, že tématem pro volby do Senátu PČR budou nemocnice - v Litoměřicích a Roudnici nad Labem. A tak se kandidáti začali předhánět v politických projevech na toto téma, až z toho může mít volič oprávněně guláš. A tak bych to rád vzal postupně, tak jak jednotliví kandidáti toto téma chápou, zkrátka udělám takový malý politologický profil všech kandidátů do Senátu PČR.

Prvním koho musím zmínit je samozřejmě starosta Litoměřic Mgr. Ladislav Chlupáč. Je to jednoduché, žádná záchrana se nekoná a hlavně je to on pod jehož vedením město navrhuje propachtovat nemocnici v Litoměřicích. K nemocnici v Roudnici nad Labem se nevyjadřuje vůbec. Jediné, co lze na něm ocenit, že má svůj názor za kterým si jde. Škoda jen, že se neumí poučit z dalšího města, pod vedením ODS, které nemocnici pronajmout nehodlá. Ano je to Slaný.

Druhým kandidátem nechť je Libor Uhlík. Jakoby vycítil v půli kampaně, že je to téma (protože předtím se k tomu nevyjadřoval) a tak trochu obrátil s tím, že nemocnice je přece třeba zachránit. Už ale taktně "mlží" o tom, že to jsou Severočeši, kdo na radnici v Litoměřicích sedí a kdo spolu s ODS podporuje její pronájem. Už jen pro toto "ohýbání" mou důvěru mít prostě nemůže.

To bychom měli kandidáty, kteří zkrátka bud férově otevřeně, nebo mlhavě, podporují pronájmem. Pak ale máme kandidáty, kteří se nevyjádřili vůbec, nebo je toto téma absolutně nezajímá. Přitom zdravotnictví je přeci důležité.

Prvním z nich je Mgr. Karel Dobeš. Bývalý ministr školství z dob Věcí veřejných, který byl tak úspěšný, že musel odstoupit. V rámci kampaně rozdává míče. Míče dává dětem a snaží se podporovat sport. To je chvályhodné, ale děti voliči nejsou a například nemocnice mi přijdou jako důležitější téma. On se proste nevyjadřuje.

Druhým mlčícím je MUDr. Stanislav Jiránek. Je to dokonce bývalý ředitel nemocnice v Litoměřicích. Jenže jeho kampaň je opravdu nulová. Člověk si z jeho mlčení ani neumí udělat názor. A takto se politika prostě nedělá. Je nutné ho zařadit do peletonu smutných doktorů, kteří sice přitahují hlasy, ale pak v politice buď nejsou, nebo prostě škodí svou nečinností.

A nyní už tu máme zástup oněch zachránců nemocnic. Začněme tedy doktory. Ten první je asi nejznámější. Média mu dávají nebývale hodně prostoru a zatím nepravomocně si má odsedět 8,5 roku za přijetí úplatku ve výši několika milionů. Po večerech nosí krabice s vínem - MUDr. Davith Rath. Prý zachrání nemocnice. Jenže, proč by to dělal když ani není z Litoměřicka a navíc jeho výrok, že zná Litoměřice minimálně z oken basy mi přijde nejen drzý (ostatně to byl vždycky) ale urážející i toho nejprimitivnějšího voliče. Jeho prostě ne.

Posledním v seznamu doktorů je MUDr. Ondřej Štěrba. On také chce zachránit nemocnici. Navíc je to horký favorit Andreje Babiše, který si ho vybral jako tahouna - asi pro ten titul. Je to takový další králík z klobouku, jako bylo mnoho kandidátů na primátory nejrůznějších měst, kteří pak v rámci hnutí ANO skončili (Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem atd. ...). Co už ale nikdo neříká, že tento doktor provozuje vlastní soukromou gastroenterologii, která se oddělila od nemocnice. Takže pan doktor si jede na sebe, protože ho nebavilo být pod vedením stejné nemocnice kterou chce nyní zachránit? To mi přijde také tak trochu farizejské. Takového člověka prostě nebrat.

A v neposlední řadě tady máme dva kandidáty, kteří profesně ke zdravotnictví nepatří, přesto se nemocnici snaží podpořit. I ti mají své ale.

Prvním je František Novotný. Podnikatel z Litoměřicka, který ale kandiduje za SPD. A to je to ale... Takovou stranu bych prostě volit ani jakkoliv podporovat svým hlasem nemohl.

Druhým kandidátem je Ing. Josef Šenfeld. Povoláním agronom, bývalý poslanec. I on má jedno ale: je to člen KSČM. A tak i kdyby dělal co by mohl, jeho strana se v průzkumech propadá, protože stárne a dovolím si dokonce říct, že vymírá její voličská základna. I minulé volby ukázaly, že tato strana zkrátka neuspěje.

A tak je tu poslední kandidát: Jan Vondrouš. Podnikatel, lektor z Bohušovic nad Ohří. Velkým plus je jeho věk, neboť může říct, že má zkušenosti a zároveň je pro Senát garantem, že tam nebude spát. Nebo nedojíždět vůbec, jako zvolený senátor Čuba. Sympatické je i to, že se chce funkci věnovat na plný úvazek. Ale zpět k nemocnicím: na rozdíl od jiných vydatně pomáhá nemocnici v Roudnici nad Labem. Z jeho vyjádření vyplývá, že problém malých nemocnic skutečně chápe jako celostátní téma a podporuje i nemocnici v Sušici. Z toho mi vyplývá, že mu nejde jen o líbivá gesta mezi místními, aby mu dali hlas, ale že skutečně bojuje. Pomohl petici za záchranu nemocnice v Sušici, někdo by si mohl říct, je to nic. Jenže z malých krůčků se dělá politika, a proto má můj hlas. Je to můj kandidát.

A který je váš?

Josef Zahradník

Pomůžete nám s průzkumem prosím?  :-)

Na sociální síti facebook je možné hlasovat pro jednotlivé kandidáty do Senátu PČR. Náš kandidát za obvod 29 - Litoměřice má číslo 1 a je to Jan Vondrouš. Dejte mu váš hlas, děkujeme!

https://apps.facebook.com/volebni-pruzkum/

Alois Nebel jede do Roudnice.

Zveme Vás na film Alois Nebel spojený s výstavou železniční tématiky a modelů, který se bude promítat na podporu petice za obnovu železniční trati

097 Lovosice - Teplice a zároveň na setkání s kandidátem do senátu

Janem Vondroušem, za volební obvod Litoměřice. Výstava bude otevřena od 13.00 a samotné promítání filmu začíná od 19.00. Vstupné je dobrovolné.

Budeme se těšit na Vaší návštěvu.